CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Je ve finále!

Caroline Wozniacki po dvou nevýrazných výkonech na turnaji kategorie Premier v Charlestonu zvládla dnešní semifinlový zápas s Jelenou Jankovičovou, když ji porazila dvakrát 6-4, a zítra si tak zahraje už čtvrté letošní finále.
Caroline v minulých dnech ukázala, proč je světovou jedničkou. I přes slabé výkony proti Barboře Záhlavové Strýcové a včera Yanině Wickmayerové, ukázala svou velkou vůli a psychickou odolnost, díky níž se dostala do semifinále, ve kterém dnes zaslouženě vyhrála nad Jelenou Jankvičovou.

Tu letos porazila v Dubaji v semifinále po setech 6-3 7-6 a chtěla něco podobného zopakovat i dnes, což se jí podařilo.

Na podání šla jako první právě Wozniacká, ale hned ho prohrála. V tomto setu si ovšem obě hráčky prohrály podání dostkrát, Woz třikrát, Jankovič dokonce čtyřikrát, z čehož plyne, že Caroline vyhrála díky jendomu brejku, který se ji povedl za stavu 5-4 a tudíž celou sadu vyhrála 6-4.

I druhou sadu odstartovala 20letá Dánka, v této sadě si naopak obě tenistky své podání dlouho držely, více brejkových šancí měla ale Caroline, která i přes slabší začátek od posledních dvou gamů v prvním setu začala hrát čím dál lépe. A nakonec se jí povedl brejk opět za stavu 5-4 a tím pádem bylo po zápase, jenž světová jednička vyhrála po hodině a 37 minutách hry.

Co se týče statistik, tak na winnery vyhrála 8. hráčka světa - 21 ku 10 Wozniacké. Ovšem udělala takřka polovinu nevynucených chyb - 40 ku 21. Obě hráčky udělaly 3 dvojchyby, Jankovičová si připsala jedno eso. Úspěšnost prvního podání u Wozniacké bylo 69%, u Jankovičové 62%.

Z mého pohledu to je asi takhle: Caro podala rozhodně lepší výkon, než předevčírem a včera a zaslouženě postouila do finále. Srbka nebyla jistá na forhendu, naopak bekhend měla skvělý, a hodně kazila na síti. Wozniacká od stavu 4-4, podle mého úsudku, začala hrát a postupem času ovládla zápas.

Na zítřejší finále proti Peng, nebo Vesnina jsem zvědavý a věřím, že rodačka z Odense minimálně napodobí svůj výkon z dnešního utkání.
Žádné komentáře