CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Caroline přijede do Česka! Bude hrát extraligu za Prostějov


Čeští tenisoví fanoušci budou moci na vlastní oči vidět největší současnou ženskou hvězdu. Světová jednička Caroline Wozniacká by se měla objevit příští týden v české tenisové extralize.
Favorizovaný obhájce titulu Agrofert Prostějov, který má v týmu i Tomáše Berdycha, počítá s dvacetiletou hvězdou pro finále. Soutěž vyvrcholí v sobotu 18. prosince právě v Prostějově.

"Wozniacká by měla být v Prostějově od pondělí a trénovat tam. Podle dohody by si měla zahrát jeden zápas a mělo by to vyjít na finále," řekl dnes manažer prostějovského klubu Tomáš Cibulec na tiskové konferenci.

Dohoda o startu Wozniacké v týmu Prostějova se zrodila před měsícem za pomoci Davida Kotyzy, trenéra Petry Kvitové, která je rovněž členkou prostějovského klubu.

"Známe se s Piotrem, tátou Caroline, delší dobu. Už když začínala, tak jsme se kamarádili a na turnajích jsme v kontaktu. A vzhledem k tomu, že jsem věděl, že bude trénovat v zimě v Evropě, tak nás napadla tahle možnost. Já mu to možnost nabídl a on na to slyšel. Doufám, že to klapne na sto procent," řekl Kotyza ČTK.

Wozniacká přijede do Česka s otcem a kondičním trenérem a mohla by si zatrénovat i s Kvitovou, která Wozniackou porazila letos ve Wimbledonu, i dalšími českými hráčkami. "Program není přesně dohodnutý, ale k nějakému sparingu určitě dojde. Pro Caroline to je každopádně zpestření přípravy," uvedl Kotyza.

Úřadující světová jednička hrála extraligu naposledy před třinácti lety. V roce 1997 za Prostějov nastoupila Martina Hingisová a pomohla týmu k titulu. V rozhodující čtyřhře získala vítězný bod společně s Petrou Langrovou.

Extraliga se letos hraje po roční přestávce se zcela novým modelem a v nezvyklém prosincovém termínu. Začne 12. prosince v pražských skupinách v halách I. ČLTK a Sparty. Od 15. do 17. prosince bude pokračovat v Přerově a Prostějově, kde se odehraje i finále.

"Po skončení soutěže novinku vyhodnotíme i se zástupci klubů. Pokud se osvědčí, tak u ní zůstaneme," řekl prezident Asociace tenisových klubů Petr Huťka. Loni se extraliga nehrála kvůli termínové kolizi s Davis Cupem, v němž český tým postoupil do finále.

Cíl? Titul, jiný ani mít nemůžeme
Titul z roku 2008 obhajují tenisté Prostějova, kteří se vyzbrojili kvalitními hráči. Vedle Berdycha a Wozniacké mají na soupisce další zahraniční posily Andreje Golubjova z Kazachstánu (36. ve světovém žebříčku), Rusy Igora Andrejeva (79.) s Marií Kirilenkovou (20.) a nejlepšího slovenského tenistu Lukáše Lacka (79).

Sestavu doplní Jan Hájek, Jaroslav Pospíšil, deblista Lukáš Dlouhý a mladíci Robert Rumler s Jiřím Veselým. V záloze bude i bývalý nejlepší český tenista Jiří Novák. Ženskou část týmu tvoří ještě Lucie Šafářová s Petrou Kvitovou.

"Na zakončení roku v extralize se těším. Hlavně jsem ráda, že se mohu po delší době představit v Prostějově," uvedla semifinalistka Wimbledonu Kvitová.

Trenér Jaroslav Navrátil si je vědom síly prostějovského týmu. "Vedení klubu očekává v této sestavě vítězství. Jiný cíl ani mít nemůžeme," řekl Navrátil. Otazník visí nad startem Hájka, neboť jej trápí achilovka.

Zdroj: http://www.tenisportal.cz/
Žádné komentáře