CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Caro oplatila Cibulkové prohru ze Sydney a je v osmifinále!


!!!AKTUALIZOVÁNO!!!Světová jednička Caroline Wozniacki postupuje do osmifinále Australian Open. Rozhodla o tom výhra po setech 6:4 6:3 nad Dominikou Cibulkovou.
Caroline tak oplatila slovenské tenistce vyřazení z 2. kola turnaje v Sydney, který byl pro nejlepší hráčky v žebříčku WTA generálkou na Australian Open.

V 01:00 SEČ začal zápas, v Melbourne panovalo teplé počasí, bylo 25°C. Podáním začala Caroline a stejně jako poté i Cibulková si svůj první servis v zápase udržela. Ovšem potom 32. hráčka světa prolomila podání své soupeřky, ta ale nenechala nic náhodě a následným rebreakem srovnala na 2:2.

Totéž se opakovalo i v následujících dvou  gamech. Wozniacki ale za stavu 5:4 prolomila servis Cibulkové a za 42 minut tak vyhrála první sadu v poměru 6:4. V druhém setu až do stavu 3:2 si obě hráčky svůj servis udržely. Měly sice pár brejkbolů, ty ale neproměnily. Až potom při podání Cibulkové prolomila Caroline její servis a šla do trháku 4:2.

Avšak ten netrval dlouho, protože mladé Slovence se povedl rebreak. Woz si ale vybojovala další break a ten poté ve svém servisu potvrdila druhým mečbolem utkání. Za 1 hodinu a 32 minut se tak mohla radovat z postupu do 4. kola.

Co se týče statistik Caroline, tak celkem zaznamenala 3 esa, úspěšnost prvního podání nebylo bohužel nějak vysoké, "jen" 65%, v zápase udělala 2 dvojchyby. Zaznamenala 11 winnerů a stejný počet nevynucených chyb.

Wozniacká po utkání usedla do sálu na tiskové konferenci a na začátku nepustila novináře ke slovu. "Můžu začít?" ptala se lehce nervózně. "Včera se mě někdo z vás ptal, proč jsou moje tiskovky tak nudné, že dávám pořád stejné odpovědi. Myslím, že to je směšné, protože dostávám pořád stejné otázky," řekla. 

Dvacetiletá Dánka se rozhodla, že začne mluvit sama a hned na úvod zodpoví nevyslovené, ale známé otázky. Prohlásila, že se cítila "skvěle", že je "nadšená", že vrátila Cibulkové porážku ze Sydney a "šťastná" z postupu do osmifinále. Dále řekla, že necítí tlak z toho, že je jedničkou bez grandslamového titulu a že její nová raketa je "výborná".

"Snad to dnes bylo trochu jiné než jindy," uvedla Wozniacká se sklopeným zrakem a rozesmála se. "A teď mi můžete pokládat další otázky, které budou o něco zajímavější..."

Pak mluvila například o návratu trenéra Kennyho Dalglishe na lavičku jejího oblíbeného fotbalovém klubu Liverpoolu i o globálním oteplování. "Když si dáváte sprchu, tak pod ní nestůjte půl hodiny. Dvě minuty stačí, a to dokonce i ženám," uvedla hráčka.

Ke konci setkání s novináři znovu zazněla otázka ohledně její pozice světové jedničky a chybějícího grandslamu. Dotaz zněl, jestli jí opakující se otázka nevadí. "Jsem na to zvyklá. Má dojem, že si zasloužím být, kde jsem. Loni jsem hrála výborně a snad to letos zopakuji, ale teď prosím jinou otázku," řekla Wozniacká.

Už v neděli čeká rodačku z Odense osmifinálový duel proti Lotyšce Anastasiji Sevastovové. Pokud si s ní poradí a následně porazí i lepší z dvojice Kuzněcovová - Schiavoneová, tak si udrží post světové jedničky a bude moci i nadále bojovat o první grandslamový titul v kariéře.

Zdroj: carolinewozniacki.wgz.cz, tenisporal.cz.
Žádné komentáře