CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Já osobně jsem tento "joke" od Caroline moc nepochopil...
Caroline včera vyhrála svůj celkově 18. titul v kariéře. Tento byl zároveň čtvrtým vyhraným za sebou na jednom turnaji - v New Havenu. Teď už jen světové jedničce popřát, ať se jí daří na US Open.
Světová jednička, zdá se, zažehnala špatnou formu z posledních týdnů a prodrala se do finále turnaje v New Havenu, když si v semifinále poradila s Francescou Schiavoneovou, kterou porazila ve dvou setech 7-6 6-3.

Přitom v prvním setu měla na mále, prohrávala 5-4 a podávat šla Italka. 21leté Dánce se však podařil včasný brejk a nakonec celou sadu vyhrála v tie-breaku. Na tribuně ji podporoval kromě táty Piotra, jenž jí šel i poradit během zápasu, také její nový přítel Rory McIlroy, 22letá severoirská, golfová hvězda.

Již dnes se utká ve finále s Češkou Petrou Cetkovskou, která má životní formu. Pokud Wozniacká vyhraje, bude to její 4. triumf za sebou na tomto turnaji.

Světovou jedničku Caroline Wozniackou už nebude trénovat její otec Piotr. Jednadvacetiletá Dánka s ním ukončila spolupráci a rozhodla se, že se zkusí připravovat pod vedením jiného kouče. Jeho jméno zatím neoznámila, má jít o bývalého profesionálního hráče.

Světová jednička nemá vůbec dobrou formu před US Open. Po krachu v Torontu (kde obhajovala vítězství z minulého roku, akorát v Montrealu) ve 2. kole, si připsala další prohru a opět hned v prvním zápase turnaje. Tentokrát v Cincinati. Dnes byla krátká na 76. hráčku světa Američanku McHaleovou, která ji vyprovodila z kurtu po setech 6-4 7-5. V Cincinati naštěstí Caro minulý rok skončila v osmifinále, takže moc bodů zase neztratí. Každopádně před US Open bude na ní vyvíjen ještě větší tlak, než vždy před grandslamem, protože ten doposud 21letá Dánka nevyhrála. A po US Open to bude ještě těžší, neboť obhajuje tituly z Pekingu či Tokya.

Zároveň bych se Vám chtěl omluvit za neaktualizaci webu, ale musel jsem reklamovat PC.

Caroline Wozniacki nejspíš kvůli zranění ramene čeká trochu delší odpočinek. Na kurty by se měla vrátit ve druhém srpnovém týdnu. To totiž začne turnaj kategorie Premier 5 v Torontu, kde světová jednička obhajuje vítězství, když minulý rok porazila ve finále Veru Zvonarevovou hladce ve dvou setech 6-3 6-2. Turnaj se akorát hrál v Montrealu, neboť tyto dvě města se střídají po roce v pořádání.
Happy birthday Sweet Caroline :))
Světová jednička a oddaná fanynka Liverpoolu dnes slaví své 21. narozeniny. Přeji ji mnoho zdraví, štěstí a úspěchů, a to jak v osobním, tak i tenisovém životě.
Caroline dnes suverénně ovládla zápas 2. kola Wimbledonu proti Francouzce Razzanové, jež porazila 6-1 6-4 a zítra se utká o postup do osmifinále s Gajdošovou.

První set trval pouhých 26 minut, celý zápas pak o 40 minut déle. První nevynucenou chybu udělala světová jednička až za stavu 6-1 4-1!!! Celý zápas měla pod kontrolou a několika skvělými bekhendy a fantastickou obranou nedala své soupeřce moc šancí.
Srbského tenistu Novaka Djokoviče přišla na jeho tiskovou konferenci před Wimbledonem vyzpovídat ženská světová jednička Dánka Caroline Wozniacká. Poté, co sama odpovídala novinářům v All England Clubu, usedla mezi ně a pustila se do nejlepšího hráče letošní sezony.