CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Woz bude světovou jedničkou i po AO, přes Schiavoneovou prošla do semifinále!

Caroline postupuje mezi nejlepší 4 na úvodním granslamu sezony! Rozhodla o tom čtvrtfinálová výhra nad Francescou Schiavoneovou po setech 3:6 6:3 6:3.
Byla to velká bitva, ale za necelé 2 a půl hodiny se mohla z postupu radovat dánská tenistka. Přitom to od začátku nevypadalo moc růžově. První sadu vyhrála Italka v poměru 6:3, Caro se poté však zvedla a nepříznivý výsledek utkání otočila ve svůj prospěch.

První set byl v režii 30leté Italky. Ačkoliv měla Caroline nějaké brejkové šance, Schiavoneová je perfektním způsobem odvrátila. Buď si pomohla skvělým servisem nebo riskantínm, zato ale účinným, úderem po lajně. Wozniacki hrála na jistotu, a to se ji vymstilo. Schiavoneová pořádně tlačila na pilu a výsledekm bylo prolomení servisu soupeřky a celkové vítězství v setu 6:3.

Světová jednička si poté vyžádala větší přestávku, aby si mohla zatejpovat levé stehno. A kromě obvazu si do druhého setu přinesla i větší agresivitu za což byla po právu odměněna. Stejně jako předtím 6. hráčka světa, vyhrála teď ona sadu 6:3 a rozhodnout tak musel třetí set.

Italka ho hrála již potřetí za sebou, její fyzická výdrž je fascinující, obzvlášť poté co v osmifinále svedla nejdelší boj v historii AO proti Světlaně Kuzněcovové. Hráčky si ze začátku prolomily navzájem svůj servis, potom už ale Caroline sebrala Schiavoneové servis a svůj si uhlídala. Nakonec vyhrála celý zápas po již zmíněných setech 3:6 6:3 6:3 a v semifinále se může těšit na Číňanku Li Na, jež má ze startu sezony velkou formu.

V tomto zápase zaznamenala velká fanynka Liverpoolu FC 14 winnerů, což je o 2 méně, než proti Sevastové, 15 nevynucených chyb a celkem si uhrála 97 fiftýnů. Zopakovala, stejně jako v osmifinále, také 1 eso a úspěšnost prvního servisu bylo totožné jako v kole minulém, tedy 67%.

"Francesca je velká bojovnice. Začala velmi dobře a já jsem měla potíže se jí vyrovnat. Ale bránila jsem se. Některé míče jsem nejspíš nezahrála nejchytřeji.Potom ke konci už jsem zjistila jak hrát. Donutila jsem ji běhat a přineslo to výsledek," řekla po zápase 20letá Wozniacká.
Poslední komentáře
08.06.2012 15:27:35: In the event that auntie_nurse_ba acquire system den Major_Blaq n Bemps_TUI move endure subsequent s...
07.06.2012 16:12:26: Barbie_Sacha kursy windsurfingu
25.01.2011 20:12:58: Li Na, to bude těžkýý