CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Los na AO - Caro proti Dulkové

Dnes proběhl los na první grandslam sezony Australian Open. V něm Caro nastoupí v 1. kole proti Gisele Dulkové.
První dáma světového tenisu není v úplně nejlepším rozpoložení. Na turnaji typu Premier v Sydney skončila už ve 2. kole na lopatě Dominiky Cibulkové. Ani předtím na exhibicích v Thajsku a Hongkongu příliš neoslnila výjimaje výhry nad Li Na, která vyhrála právě zmíněný turnaj v Sydney, když ve finále porazila Kim Clijsters.

Dnešní los v Melbourne ji určil soupěřku Giselu Dulkovou. Tato brzy 26letá Argentinka je 48. v žebříčku WTA a Caro má s ní bilanci 2:1 v její prospěch. Ovšem naposledy se proti sobě utkaly v roce 2008 v Tokiu, kde vyhrála Caroline.

Wozniacki může už ve 3. kole, v případě postupu, oplatit vyřazení ze Sydney Cibulkové, pokud se Slovenka taky probije skrz dvě soupeřky. Mj. může také narazit třeba na Justine Heninovou.

Na 20letou Dánku bude ze strany médií v Austrálii velký tlak. Nejen, že pokud se chce udržet na prvním místě v žebříčku, tak by měla pro jistotu projít minimálně do semifinále, ale taky se musí vypořádat s tím, že ještě doposud nevyhrála ždáný Grand Slam, což ji novináři určitě připomenou. Navíc je zde nová raketa Yonex, jež podle spekulací Wozniacké nesedí a udělala chybu, když odešla od Babolatu.

Jak na to všechno Caroline zareaguje zjístíme už v následujícím týdnu. Odbornící víc věří Kim Clijsters a Veře Zvonarevové, že by mohly vyhrát úvodní GS sezony. No, uvidíme, kdo nakonec 30. ledna zvedne pohár nad hlavu.