CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Caroline rozdrtila Kuzněcovovou a raduje se z prvního titulu sezony!

Caroline v dnešním finále v Dubaji jasně přehrála svou soupeřku Světlanu Kuzněcovovou, když ji porazila hladce ve dvou setech 6-1 6-3 a získala tak první letošní titul. V celém turnaji neztratila ani jeden set!
Wozniacká měla s Kuzněcovovou před tímto zápasem kladnou bilanci 3:2, naposledy vyhrála v Montrealu v roce 2010, kde nakonec ovládla celý turnaj.

Dnes se historie opakovala. Caroline se na svou soupeřku vrhla už hned od začátku a okamžitě to šlo znát. V prvním setu ztratila pouze jednou svůj servis, a to za stavu 2:0, jinak za necelu půlhodinu zvítězila 6-1.

Zatímco v první sadě šla jako první na podání Wozniacká, tak ve druhé to pro změnu byla Kuzněcovová a hned ji její servis světová jednička vzala. Ovšem nepotvrdila ho, 26leté Rusce se povedl rebreak. Vzápětí ji ale Caroline opět brejkla a tentokrát to potvrdila i ve svém servisu, což ji dostalo do vedení 3-1. Až v následujícím gamu vyhrála svoje podání poprvé v zápase Kuzněcovová a korigovala tak na 3-2.

20letá Dánka si poté svůj servis uhlídala a opět se ji povedl break, z toho nakonec vyplynulo, že za stavu 5-2 šla servírovat na vítězství v celém turnaji. Ovšem v tomto gamu se ještě radovat nemohla. Rodačka z Kodaně totiž neproměnila 2 mečboly a toho Kuzněcovová využila a snížila na 5-3.

Avšak své podání si opět neudržela, Caroline proměnila 3. mečbol v utkání a mohla se tak radovat z premiérového triumfu v roce 2011. Dokonale tak oslavila návrat na post světové jedničky, odkud ji před týdnem sesadila Kim Clijsters. Navíc v Dubaji, turnaje Premier "5," neztratila ani set.

Co se týče statistik ze zápasu, tak si Caroline připsala celkem 2 esa, 3 dvojchyby a její úspěšnost prvního servisu byla 77%, stejně jako u dnešní soupeřky. Největší rozdíl mezi oběma tenistkami byl v nevynucených chybách. Těch ruská hráčka nakupila hned 33, zatímco Caro jen 16.

Hráčky předvedly místy pěkné výměny, jinak bylo vše v jasné režii vítězky, které také pomohly zbytečné kiksy Kuzněcovové. Ale Caro hrála oproti Australian Open celý turnaj o něco agresivněji, z čehož hned vyplynul kladný výsledek.