CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Caroline přejela Pennettaovou a je v semifinále!

Caroline pokračuje ve svých skvělých výkonech z Dubaje i v Dauhá. Dnes smetla Flavii Pennettaovou 6-2 6-0.
Hned na úvod malá kuriozitka. Včera vyzvalo Caroline na twitteru mnoho liverpoolských fanoušků, aby si na dnešní zápas oblékla dres Gerrarda. Ona se svolením WTA "poslechla" a potěšila fanoušky, když si dres navlékla těsně před zápasem při rozehrání a pak i na konci utkání.

Po tomto vítězném zápase má tak s 28letou Italkou jasnou vítěznou bilnaci 5-0. Dnes začala ale lépe právě Pennettaová, která tvrdou a agresivní hrou vyhrála první dva gamy. Poté už ale následovalo 12 vyhraných gamu v řadě z rakety Caroline, což ji přineslo vítězství 6-2 6-0.

Ale hezky popořádku. Jako první šla na podání světová jednička, Pennettaová ji ale servis hned sebrala a break potvrdila i na svém servisu. Woz však naštěstí snížila na 2-1 a od té doby už vládla jen ona.

Ovšem hned následující game byl nejdelší v celém zápase. Podávala Pennettaová a celý game se hrál neuvěřitelných 13 minut a 5 sekund. V něm byla šťastnější 20letá Dánka a šla do vedení 3-2, což hned čistou hrou potvrdila ve svém podání. Celý set pak bez větších potíží vyhrála 6-2.

Ve druhém setu už vládla jen velká fanynka Liverpoolu, což dnes dokonale potvrdila. Za stavu 3-0 pro Wozniackou se hrál další dlouhý game a opět to bylo při servisu Italky. Za 12 minut a 43 sekund ho ale nakonec, po několika nevyužitých gembolech soupeřky, opět ukořistila Caroline. Ta Pennettaové už pak nic nedovolila a dala ji kanára.

Caroline hrála, podle mého názoru, nejlepší zápas roku 2011. Až na první 3 gamy, byla její hra fantastická. Pennettaová také nehrála špatně, ale Caro byla prostě lepší. Forhend, bekhend, rodačce z Kodaně to bylo jedno, winnerama se to jen hemžilo. To ovšem i u Italky, ta ale nakupila o dost více nevynucených chyb. Skvělá byla Caroline dnes i na servisu.

Zítra už hraje Wozniacká semifinále s Francouzkou Marion Bartoliovou, která hraje v Dauhá taky velice dobrý tenis.

Statistiky z celého zápasu nevím jestli najdu, ale vím, že Caroline určitě vyhrála na esa. A z prvního setu měla procent. úspěšnost prvního podání 81%! Na winnery prohrála těsně 19-21 a nevynucených chyb oproti soupeřce (14) měla jen 5.