CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Caro vyhrála!!!

Caroline si připisuje druhý triumf v tomto roce. Po titulu z Dubaje přidala další a ještě o něco cennější z Indian Wells. Rozhodla o tom dnešní výhra  ve třech setech v poměru 6-1 2-6 6-3 nad Marion Bartoliovou.
Byl to velký boj. Obě hráčky ze sebe vydaly maximum a divácí viděli skvělý tenis. Nakonec se radují ti, co fandili dánské krásce.

První set byl v jasné režii Wozniacké. Ta Bartoliovou přetlačila ve všech směrech: skvěle agresivní hrou, fantastickými bekhendy či 81% úspěšností prvního servisu. Sice jednou přišla o své podání, ale jinak všechny gamy vyhrála a celý set ovládla v poměru 6-1.

Dost lidí si asi myslelo, že světová jednička bude pokračovat v této hře a napodobí výsledek dvakrát 6-1 z Dauhá právě nad Bartoliovou. Opak byl ale pravdou. 17. hráčka světa vstoupila do druhé sady v úplně jiném rozpoložení a role se obrátily. Náhle byla Francouzka ta, kdo diktoval hru. Caroline se v podstatě jen bránila a Bartoliová ji tvrdými údery dostávala hodně pod tlak.

Pomohlo ji také rychlé vedení 3-0, pak už to bylo pro Caro těžké a celou sadu nakonec prohrála 6-2. Rozhodnout tak musel 3. set. Nejprve však moje pozn. nejsem si jistý, ale soudě podle výrazů Bartoliové a menší přestávky po druhém setu, si myslím, že ji chytly znovu žaludeční potíže.

Každopádně, na podání šla jako první, stejně jako ve druhém setu, Bartoliová. Woz se povedl hned break, který pak ve svém podání potvrdila. Obě hráčky hrály velice dobrý tenis, obzvlášť míčky od Caroline kolikrát létaly přímo do růžků kurtu a Dánka byla o něco lepší, což dokumentoval fakt, že měl více brejkových šancí. Nakonec se ji povedl druhý break, jenž vzápětí soupeřka smazala rebreakem.

Za stavu 5-3 pro Wozniackou šla pak na podání Bartoliová a Caroline rozhodla o svém triumfu už v tomto gamu. Proměnila druhý mečbol v utkání a může se tak radovat z pátého velkého titulu v řadě. Zároveň vyhrála druhý titul v tomto roce, a když přičteme ještě finále z Dauhá, vypadá tato sezona prozatím dost dobře. Jen ještě vyhrát ten grandslam, který ji hlavně média tolik vyčítají.

Dnes může mít rodačka z Odense dvojnásobnou radost, vyhrál totiž i její oblíbený fotbalový klub Liverpool FC, který porazil Sunderland 2:0 a zachovává si tak i nadále šanci na kvalifikaci do evropských pohárů.
Poslední komentáře
21.03.2011 23:38:49: Cenný turnaj? Z jejích 14 titulů je Indian Wells ten nejprestižnější. Na největších turnajích WTA Pr...
20.03.2011 22:23:51: Skvěle Caroline. Byl to těžký zápas, ale výhra se počítá. Indian Wells - to je cenný turnaj....