CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Caro končí před branami finále, nestačila na Li Na

Caroline prohrála dnešní semifinálový zápas na AO s Číňankou Li Na ve třech setech 6:3 5:7 3:6 a finále si tak nezahraje.
20letá Dánka sice splnila na úvodním grandslamu sezony jeden cíl - i po skončení turnaje si udrží post světové jedničky. Ovšem myslela také na první grandslamový titul v kariéře, to se ji ale nepovedlo, a tak si bude muset na další šanci počkat, než začně French Open.

Wozniacki začala skvěle! První set vyhrála 6:3. Skvělou defenzivou a přiměřeně útočnými údery nedala 9. nasazené moc šancí. Li Na navíc kupila chybu za chybou. I druhý set začal pro Woz dobře. Vedla 3:1 a potom i 5:4 a navíc šla na podání.

Zde se ovšem lámal zápas.Caroline si vytvořila jeden mečbol, ten bohužel Li Na odvrátila riskantním forhendem po lajně. Ve shodě pak čínská tenistka využila brejkbol a srovnala tak na 5:5. Celou sadu pak vyhrála 7:5. Caro začala odpadávat, její soupeřka zpřesnila hru, zkvalitnila returny...

Ve druhé sadě se pak role už obrátily a navrch měla Li Na, která nakonec tuto klíčovou sadu vyhrála 6:3 a mohla se tak radovat z postupu do finále, kde se probojovala jako první Číňanka v historii.

Caroline tak bohužel nenapodobila svůj oblíbený fotbalový klub Liverpool, který vyhrál doma šťatsně 1:0 díky vlastnímu gólu. S Australian Open se loučí, ale za svou hru v posledních dvou zápasech se rozhodně stydět nemusí. Její forma šla zápas od zápasu nahoru, avšak ani to na skvěle hrající a v životní formě Li Na nestačilo.