CAROLINE WOZNIACKI

Nadcházející turnaje Caroline: Sydney a AO... Jediný český web zabývající se dánskou tenistkou Caroline Wozniacki.

Home

Caro je ve finále!

!!!AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ CAROLINE!!! Caroline si zahraje finále turnaje v Dubaji. V dnešním semifinále si poradila s Jelenou Jankovičovou 7:5 a 6:3.
Poté co se dánská tenistka opět stane světovou jedničkou, když postoupila do semifinále, zahraje si v roce 2011 i první finále.

Zápas proti Jankovičové nazačal ale moc dobře. Srbka se ujala rychle vedení 3:0, Caroline hrála takřka všechny míče do sítě a hned si zavolala na pomoc svého trenéra a zároveň i otce Piotra. Ten ji "domluvil" a její hra se razantně zlepšila.

Za stavu 5:3 pro šestou nasazenou se Wozniacké podařilo prolomit servis soupeřky a vzala si tak zpět ukradené podání ze začátku zápasu. To ji nakoplo a svůj servis si uhlídala. Toto byl asi klíčový game úvodního setu. Jankovičová totiž v něm vedla už 40:0, vytvořila si celkem 4 setboly, Caroline ale fantastickou hrou všechno odvrátila a vyrovnala na 5:5.

Hned v následujícím gamu prolomila Srbce podání ještě jendou a ujala se vedení 6:5. Poté servírovala na vítězství v setu, a i když si Jankovičová vytvořila jeden brejkbol, Woz ho odvrátila a nakonec šťastným míčkem, který se otřel o pásku vyhrála první sadu v poměru 7:5. Caroline předvedla nádherný obrat!

Ve druhé sadě šla první na podání opět Jankovičová a do stavu 2:2 si obě hráčky držely svůj servis. Pak ale 20letá Dánka využila sice až 4. brejkbol v gamu a šla do vedení 3:2. To ji však nevydrželo, soupeřce se povedl rebreak na 3.3. To samé se opakovalo i  v další sadě, Caro prolomila Jankovičové servis, ale teď si ten svůj pohlídala a šla do vedení 5:3.

Na podání pak šla Srbka, Wozniacká hrála ale dobře a Jankovičová chybovala z čehož vyplynul game pro Wozniackou a tím pádem i vítězství v zápase.

Ve finále se Caro utká s lepší z dvojice Kuzněcovová - Pennettaová. Nutno ještě poznamenat, že obě hráčky dnes měly zdravotní potíže. Wozniacká měla nejspíš žaludeční potíže, zatímco Jankovičová si vyžádala ošetřovací přestávku kvůli poranění na chodidle.

A co na samotný zápas řekla blonďatá tenistka? "Prostě jsem pořád bojovala. Měla jsem dobrý pocit do vstupu zápasu, i když jsem dnes začala trochu pomaleji," reagovala na úvodní tři prohrané gamy. "Ona odstartovala dobře a já jsem udělala pár chyb. Pak jsem však začala cítit, že začínám míčky hrát lépe. Potom jsem přemýšlela: OK, když vyhraju tento zápas, je to moc dobré."

A co odvrácené setboly? "Nepřemýšlela jsem o skóre. Cítila jsem: OK, prostě odehraj balón...prostě hrej agresivně. Musíte diktovat tempo. Pokud uděláte chybu, budete platit za to, co se děje," dodala Wozniacki.